Dawno temu już stwierdzono, że nauka poprzez działanie jest skuteczniejsza,, wiedzę zdobywa się szybko i bezboleśnie.

Ucz się od Mistrza

Wie o tym, co się wydaje rzeczą naturalną, Robert Kiyosaki, autor najpoczytniejszych książek na temat, mówiąc w uproszczeniu, uzyskiwania takiego stanu w życiu, jakim jest wolność finansowa. Otóż, gra cashflow pokazuje jak z osoby skrzętnie liczącej każdy grosz od wypłaty do wypłaty, stać się osobą, na którą pracują pieniądze..  Nie jest to, jak sądzą niektórzy kolejna wersja Monopolu. W tej grze poznaje się podstawy rachunkowości, zasady inwestowania oraz prawa na rynku finansowym.

Od zależności do wolności finansowej

Gra, którą stworzył Robert Kiyosaki jest skierowana do osób, które chcą się nauczyć inwestowania według modelu interaktywnego. Inwestycje w nieruchomości są podstawą do sukcesów w tej grze. Zaletą tego sposobu inwestowania jest dlatego genialny, że poprzez proste działania uzyskuje się zaskakująco wysokie efekty. Taka symulacja jest bardzo bezpieczna, ponieważ nie ma w niej ryzyka utraty rzeczywistych pieniędzy. Gra cashflow pozwala na to, by poznane dzięki niej metody zastosować z dobrym skutkiem w życiu.

Gra jak życie, życie jak gra

Zadaniem gry cashflow jest symulacja życia, a w zasadzie finansów, którymi obraca przeciętny, zatrudniony na etacie człowiek. Nieświadomie zaczyna brać on udział w wyścigu szczurów –   Robert Kiyosaki chce nauczyć chętnych, jak postępować, by w życiu dojść z pozycji szarego pracownika, któremu niska pensja i spłacanie kredytu przesłania sens życia,  dojść do pozycji inwestora, na którego pracują pieniądze, a on sam korzysta z darów i uroków życia, dzięki wolności fianansowej..