Szkolenie to nadzieja na zdobycie prawdziwych umiejętności. Należy podkreślić, że właściwie szkolenia można podzielić na dwie różniące się grupy – Jedna z nich to kursy i szkolenia, za które płaci pracodawca i są one obowiązkowe, nawet jeśli nie leżą w zakresie zainteresowań i potrzeb pracownika, drugie to takie, których wiele osób poszukuje samodzielnie, po to, by nauczyć się czegoś naprawdę przydatnego.

Jak kupić mieszkanie? 

Wielu osobom wydaje się to łatwe – wystarczy mieć gotówkę lub kredyt hipoteczny i mieszkanie, które się podoba i akurat jest na sprzedaż.  I zazwyczaj tak się dzieje. Jednak wiele osób, gdyby miało chociaż odrobinę wiedzy inwestora, to wybrane mieszkanie stałoby się ich własnością za nieco mniejsze pieniądze.

Jednak Robert Kiyosaki wyraźnie potwierdza, że zazwyczaj dzieci powielają zaradność lub bezradność finansową swoich rodziców. Dla wielu osób kredyt hipoteczny to zniewolenie na dwie lub trzy dekady. |Dla innych kredyt hipoteczny  to początek zmiany na lepsze poprzez przychód pasywny.

Bogaty, czy biedny ojciec?

Na pewno bogaty ojciec wpoi dziecku zasady inwestowania, przełamywaniu lęków i obaw związanych z obrotem pieniędzmi, biedny ojciec z kolei wpaja dziecku szacunek do pracy i uczy lęku przed jej utratą. Start w samodzielne życie, będzie w obu przypadkach różny. Dziecko bogatego ojca będzie dążyć do stanu określanego jako wolność finansowa, dziecko biednego ojca będzie mozolnie i różnym skutkiem pięło się po drodze kariery,czasami ją straci, czasami dopadnie je mobbing – dla niego przychód pasywny okaże się pustym dźwiękiem.